<< ''m-teatr'' po raz piąty w BTD

Piąte już Koszalińskie Konfrontacje Młodych m-teatr rozpoczną się w środę, 11 czerwca i potrwają do niedzieli, 15 czerwca. Kolejny raz młodzi twórcy będą mieli możliwość zaprezentowania swojej twórczości. Nie ulega wątpliwości, że geografia teatralna zmienia się na mapie Polski. Natomiast Koszalin coraz częściej jest postrzegany jako jeden z najważniejszych ośrodków nowego, młodego teatru.

Podczas środowej (4 czerwca) konferencji, pomysłodawcy i organizatorzy , podkreślili, że tegoroczna edycja festiwalu będzie bardzo ciekawa.

W skład jury festiwalu wejdą: zastępca dyrektora ds. artystycznych Teatru Zagłębie w Sosnowcu Dorota Ignatjew, krytyk teatralny Aneta Kyzioł i dyrektor Departamentu Narodowego Instytucji Kultury w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego Zenon Butkiewicz. Nagrodę główną, czyli 7 tys. złotych za reżyserię ufundował prezydent Koszalina Piotr Jedliński. Pozostałe nagrody pieniężne sponsorują m.in. PGNiG S.A. Gazownia (która kolejny już rok wspiera festiwal) czy Miejska Energetyka Cieplna MEC.

Prócz pokazów spektakli konkursowych, przygotowano także wiele innych atrakcji: rozmowy niekontrolowane, czyli dyskusje tuż po spektaklach, spotkania w klubie festiwalowym w Centrali Artystycznej, czytanie bajek dla najmłodszych z aktorem Wojciechem Kowalskim, warsztaty teatralne dla młodzieży, zajęcia dla kadry nauczycielskiej oraz gry i zabawy z teatrem dla dzieci w przedziale wiekowym 3-6 lat.

Pełny repertuar znajdziecie na stronie: www.btd.koszalin.pl Bilety i karnety na spektakle wciąż są do nabycia. ...

autor: Adrian Warwas, fot. autor