<< Ogórek bez tłumów

Środa 25 marca to kolejny dzień przedwyborczej walki kandydatów na prezydenta RP o głosy wyborców. Tym razem Koszalin „przywitał” ubiegającą się o urząd głowy państwa z ramienia SLD doktor nauk humanistycznych Magdalenę Ogórek Pomimo pięknej, wiosennej pogody publika nie dopisała. Niska frekwencja wyborców, brak nagłośnienia wizyty oraz absolutny brak przygotowania i usprawnienia jej przebiegu wynikał z zaniedbań sztabu wyborczego. Pani Ogórek zaraz po opuszczeniu busa została osaczona przez dziennikarzy. Udzielając wywiadów i fotografując się z nielicznymi zainteresowanymi udała się wraz ze swoim współpracownikami do znajdującej się blisko Rynku Staromiejskiego kawiarni. Naszej redakcji pomimo wszechobecnych dziennikarzy z lokalnych mediów udało się porozmawiać z Magdaleną Ogórek. Pomimo fatalnej strony technicznej swojej wizyty w Koszalinie kandydatka na prezydenta RPokazała się bardzo sympatyczną i otwartą osobą:

Magda Wanowska : Jak podoba się pani Koszalin ?

Magdalena Ogórek: Bardzo podoba mi się Koszalin , zostałam bardzo ciepło przyjęta i bardzo to doceniam.

M.W. Jaki jest główny cel pani kampanii wyborczej ?

M.O. Napisanie prawa od nowa , żeby wszystkim obywatelom lepiej się żyło. Prezydent to jest urzędnik , którego obowiązkiem jest stać na straży prawa oraz czuwać, żeby prawo nie było tworzone w zły sposób . Prawo musi być dla obywateli , a nie tylko i wyłącznie dla palestry. Uważam, że to jest najważniejsze i na pewno będę prezydentem, który dopilnuje tego.

M.W. Co chciałaby Pani zaoferować studentom ?

M.O. Przede wszystkim Polskę, w której będzie praca i to nie na umowach śmieciowych , tylko taką rzeczywiście na etat . Jeżeli będziecie mieli , bo macie świetne pomysły na biznes , żebyście mogli ten biznes zrealizować w Polsce, a nie za granicą .

M.W. Dziękuję bardzo.

M.O. Dziękuję również , chciałabym również pozdrowić wszystkich studentów. Fotoreportaż w fotolotni ...

autor: Aleksandra Brygier, Nela Grancaris, Magda Wanowska