<< Prezent stosowny do wieku.

Święta Bożego Narodzenia zbliżają się wielkimi krokami! Już od początku listopada przypominają nam o tym reklamy w telewizji oraz oferty sklepowe. W tym wyjątkowym czasie zaczyna się zakupowy szał i rodzi się jedno, ważne pytanie – Jaki prezent pod choinkę wybrać?

Układanie paczek pod drzewkiem to bardzo stara tradycja, która dla wielu ludzi jest ogromnym problemem. Co kupić? Komu? To coroczne pytania każdego z nas. Zapytaliśmy Koszalinian, co oni prezentują dla swoich bliskich.

Osoby do 20 roku życia przede wszystkim skupiają się na drobnych prezentach. Zazwyczaj są to osoby niepracujące, bądź mające niewielkie dochody, dlatego sięgają po kosmetyki, czapki, rękawiczki, czy też książki. Niektórzy stawiają również na słodkości. – Studiuję dziennie i nie zarabiam, więc nie stać mnie na drogie prezenty. Dlatego wybieram coś względnie niedrogiego, ale przydatnego. Z całą pewnością odpadają jakieś figurki świąteczne i tym podobne. Szkoda pieniędzy – skomentowała sprawę świątecznego szaleństwa 19-letnia Monika Grabie.

W przedziale 20 – 30 lat,dominują już nieco droższe prezenty. Oczywiście wcześniej wymienione prezenty również się sprawdzają, ale w przypadku tej grupy wiekowej pojawiają się różnego rodzaju vouchery, ubrania, biżuteria i torebki. – Właśnie dziś kupiłam mojemu mężczyźnie koszulę i krawat z Wólczanki. Może nudno, ale zdaje mi się, że chciał. Może dokupię coś weselszego, jak mi wpadną pieniądze – zdradziła nam Joanna Brygoła z niemieckiego biura podróży Tramex.

Ludzie w wieku od 30 do 40 lat stawiają często na zastawę stołową, urządzenia gospodarstwa domowego jak roboty kuchenne. – Zawsze daję takie prezenty, których moi bliscy sami by sobie nie kupili, bo szkoda im na nie pieniędzy, a mimo to są potrzebne w ognisku domowym. Trzeba jedynie umieć obserwować i słuchać, a z prezentami nie będzie kłopotu – podzielił się z nami pracownik darłowskiej firmy MagBud, Wojciech Pieńkowski.

Po czterdziestce niejednokrotnie ludzie stawiają na sprzęt. Laptopy, telewizory, tablety lub też telefony. Natomiast osoby starsze mają tendencję powrotu do „młodzieńczych lat”. Znowu pojawiają się książki, kosmetyki i skarpety.

Oczywiście wymienione prezenty skierowane są dla młodzieży oraz dorosłych, z dziećmi nie mamy problemu – tu zawsze pada odpowiedź „zabawki” lub „ciuszki”.

...

autor: Angelika Rosa, Konstancja Śliżewska