<< „Tak, więc trwają wiara, nadzieja, miłość - te trzy: · z nich zaś największa jest miłość, …”

Czym jest miłość w dzisiejszych czasach? Szekspirowską historyjką rodem z baroku? Tak! I choć jakiś czas temu powiedziałbym coś zupełnie innego, dziś nie wyobrażam sobie swojego życia bez miłości i ukochanej osoby, która mimo przeciwności losu jest przy mnie.

Nie zawsze tak było! Wychowana na romantycznych wartościach stałam się zagorzałą romantyczką. Tylko, co to tak naprawdę znaczy? No właśnie! Czy to, że wierzę w prawdziwą miłość czyni mnie romantyczką? Nie wierzę, i nigdy nie wierzyłam w księcia na białym rumaku wyśpiewującego serenady pod moim oknem. Niestety to nie ta epoka, a historyjki tego typu już dawno spoczywają na zakurzonych półkach. Księżniczek już nie ma, a Książęta nie jeżdżą na koniach, ale prawdziwa miłość nadal istnieje!

Bez względu na epokę romantyzm od czasu do czasu elektryzuje cząsteczki powietrza i łączy ze sobą osoby nieznajome. A co z przeznaczeniem? Przecież miłosne bajeczki mówią o tym, że dwoje ludzi jest dla siebie stworzone od zawsze. Urodzeni dla siebie, mają się spotkać, uznać, że znają się od zawsze i zakochać. Na amen do grobowej deski. Właśnie nie… Prawdziwa miłość wcale nie jest taka jak to opisują legendy. Zakochani w sobie wcale nie muszą porozumiewać się telepatycznie. Bardzo często pochodzą z różnych środowisk i niekoniecznie mają wspólne zainteresowania, choć to mile widziane. I w tym tkwi sens „strzały Amora”.

Spotykając drugiego człowiek na swojej drodze, najpierw musisz go poznać. Nikt z nas nie zakochuje się w ciągu jednej sekundy, bo przecież miłość to bardzo skomplikowany i długi proces. Czasami potrzebujemy lat by zrozumieć jak wielką namiętnością darzymy pewne osoby. W końcu każdy zna wzruszająca historię o parze przyjaciół, która po latach stwierdza, że jest sobie przeznaczona i od teraz chcę stanowić parę. A dlaczego po latach? Gdzie to zakochanie na zabój w ciągu jednej minuty? Nie ma! Coś takiego nie istnieje. Miłość jest jak budowla. Aby postawić domu potrzebujemy dużej ilości czasu. Tak samo z uczuciem, musi dojrzeć by stać się prawdziwe. I tak jak budynek postawiony z ogromnym wysiłkiem przetrwa burzę, tak samo fascynacja drugim człowiekiem nigdy nie zaginie. To jednak nie znaczy, że pożądanie od pierwszego wejrzenia nie jest możliwe. Nic bardziej mylnego. Jest możliwe! Na świecie mamy do czynienia z wieloma odstępstwami od normy, ale nie dziwmy się, jeżeli uczucie, jakim darzymy kogoś nam bardzo drogiego, od samego początku będzie trudne.

Niestety miłość nie jest wcale łatwa i kolorowa, ale za to jest warta wszelkich poświęceń. Dla świadomości, że ma się przy sobie osobę, która kocha cię mimo wszystkich twoich wad i przeciwności, jakie stawia wam na drodze los, należy się trochę potrudzić. W złych chwilach to nie dobra materialne usiądą z boku na kanapie i otrą łzy z policzków po kolejnym nieudanym dniu. Szkoda tylko, ze nie wszyscy doceniamy......

autor: Klaudia Strzelecka

1 2 >