Fotolotnia
2014-05-30
Od trzech lat tradycyjnym elementem Tygodnia Kultury Studenckiej w Koszalinie jest Wielka Bitwa Wodna, która rozegrała się w ubiegłą sobotę 24 maja na terenach podożynkowych.
2014-04-30
Domy w kratę, inaczej szachulcowe najczęściej można spotkać w Sudetach oraz na Pomorzu, a także na Podlasiu. Ich wygląd jest bardzo charakterystyczny. Ściana szachulca to drewniany szkielet, a jego wypełnienie stanowi glina wymieszana i zarobiona z sieczką, z trocinami lub wiórkami zarzuconymi na plecionkę z witek lub łozy i łodyg trzcinowych. Są to najczęściej białe budynki poprzecinane ciemnym od dziegciu belkami ułożonymi w kratownicę z ukośnymi zastrzałami. W sensie historycznym na Pomorzu żyjemy w krainie w kratę. Są to zabytkowe domostwa, chaty rybackie, hotele, wille, stodoły, magazyny , chlewnie. Prawie na wyciągnięcie ręki. Książka Marii Witek i Cezarego Nowakowskiego „Między słupem i ryglem”. Swojskie dziedzictwo Pomorza Zachodniego , wydana w Szczecinie w 2012 roku wprowadza nas w ten świat. Warto z niej skorzystać i odbyć majową wycieczkę po naszym regionie – krainie w kratę. Zapraszamy do fotolotnii, gdzie można obejrzeć zdjęcia domów w kratę znajdujących się na terenie Pomorza. Foto: Urszula Ajzyk i Patrycja Pietrasz
2014-06-05
W dniach 26.05. - 29.05.2014 r. redakcja Widzimisię odwiedziła Warszawę. Byliśmy w redakcjach Gazety Wyborczej i Życia na Gorąco. Oprócz tego zwiedzaliśmy Warszawę.
2014-05-29
Po raz kolejny koszalińscy studenci odbyli Spływ na Byle Czym po Dzierżęcince Nie ma takich drugich na świecie pojazdów pływających.
2014-04-27
Obecnie odbywa się remont ulicy Piastowskiej w Koszalinie, a dokładniej od skrzyżowania z ulicą Jedności w stronę ulicy Młyńskiej - na odcinku około 60 metrów. Foto. Aleksandra Krysik
< 1 2 3 4 5 >