Fotolotnia
2011-06-08
KONFERENCJA NAUKOWA ŻOŁNIERZE ARMII KRAJOWEJ I ICH LOSY
2011-04-21
OGLĄDAJ CAŁOŚĆ

Mateusz Szczepański: Mam 23 lata. W zeszłym roku obroniłem licencjat z Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej (specjalność: Media Cyfrowe) na Politechnice Koszalińskiej. Obecnie studiuję Europeistykę również na PK. Interesuję się dwiema rzeczami. Jedną z nich jest muzyka - ta niekomercyjna i zarazem zmuszająca odbiorcę do myślenia; druga to fotografia. Będę tendencyjny, ponieważ zapisywaniem skrawków rzeczywistości fascynuję się od dawna. Zaczynałem od zwykłych pstrykadełek, potem przyszedł czas na zabawę Zenitem, pierwsza styczność z cyfrą, aż doszedłem do tego, co mam teraz. Cytując Paktofonikę "Dbam, by chwile ulotne jak notka nie uleciały jak ulotna plotka w niepamięć". Jakie chwile? Z pozoru nieistotne gesty oraz emocje zapisane na ludzkich twarzach. Człowiek to istna kopalnia fotograficznych inspiracji. Staram się też sprawdzać w fotografii koncertowej, której próbkę możecie znaleźć w obecnym numerze WIDZImiSIĘ. Fotografie pochodzą z koncertu Hey, który zagrał w Kreślarni 14 kwietnia. Przy okazji zapraszam na mojego bloga, znajdującego się pod adresem www.szczepanskimateusz.pl.
2011-05-24
Studia nie muszą kojarzyć się tylko z nauką, co doskonale pokazał Samorząd Studencki, organizując już po raz drugi Dzień Kwiatka. Impreza odbyła się na boisku naprzeciwko kampusu. Tutaj kilka zdjęć autorstwa Macieja Nowaka
2011-03-23
OGLĄDAJ CAŁOŚĆ

Sandra Recka – studentka I roku Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej.

Fotografuję od kilku lat. Wszystko zaczęło się w liceum, gdy zainwestowałam w sprzęt fotograficzny, który umożliwił mi dalszy rozwój. Na przestrzeni czasu starałam wyrobić sobie własny styl fotografowania i ulubioną tematykę. Najlepiej czuję się uwieczniając codziennie, miejskie życie i ludzi. Jednak miejscem, w którym najchętniej spędzam kolejne godziny z aparatem są zdecydowanie skateparki, w których poprzez swoją pasję mogę pokazać pasję przebywających tam osób. Fotografia jest dla mnie ucieczką od problemów, jest lepszym światem zamkniętym w wizjerze aparatu i najlepszym przyjacielem, gdy chcę odpocząć od ludzi. W dobie, gdy każdy może być „fotografem” lub przynajmniej robić zdjęcia, a „wszystko jest magią, iluzją lub... Photoshopem” ciężko się wybić i pokazać prawdziwą, nienaruszoną programami graficznymi rzeczywistość. Dlatego osobiście uważam, że najlepszym tego typu „programem” jest wizjer aparatu, parametry i ustawienia w nim zawarte. Praca na komputerze jest dla mnie ostatecznością i zwieńczeniem całego procesu fotografowania. Dlatego też główne motto, którym kieruje się w mojej pasji brzmi: „Technika dobra jest w seksie, w fotografii najważniejsze jest uczucie”
< 1 2 3 4 5