<< Z miłości do piłki nożnej

Jednym z najczęstszych tematów poruszanych w gronie męskim jest piłka nożna: pytania komu kibicujesz i jak długo, to nieodłączny element rozmów w barze, gdzie spotykają się sympatycy grających akurat w danym dniu drużyn. Kontrowersje, łut szczęścia przy losowaniu, a niekiedy po prostu błędy sędziów. A propos tego ostatniego, gorący stał się temat, który pojawia się coraz częściej towarzyszącym tegorocznym rozgrywkom Ligi Mistrzów: czy wprowadzenie powtórek w takcie meczów sprawi, że piłka nożna zyska jeszcze na wartości?

Łukasz Chołuj: Wiem, że kibicujesz Realowi Madryt. Opowiesz mi, jak zaczęła się twoja przygoda z tą drużyną?

Piotr Michaliszyn: Moja przygoda z Realem Madryt zaczęła się w 2001 roku, kiedy mój brat włączył mi grę FIFA 2001. Cały czas graliśmy akurat Realem i tak mi już zostało.

Ł.Ch: Pewnie oglądałeś rewanżowy mecz Realu z Bayernem Monachium. Co powiesz o pracy sędziów w tym spotkaniu?

P.M: Sędzia był najgorszym ogniwem w tym meczu. Jego decyzje trochę wypaczyły wynik. Jednak moim zdaniem mylił się on w jedną i drugą stronę.

Ł.Ch: Jakie jest twoje zdanie na temat wprowadzenia powtórek? Myślisz, że to zabije naturalność tego sportu?

P.M: Moim zdaniem wprowadzenie powtórek video w piłce nożnej jest jak najbardziej dobrym rozwiązaniem. Z ich pomocą wyeliminujemy w pewnym stopniu niesprawiedliwość w piłce nożnej. Bramki ze spalonych sprawiają, że czasami błędy zabijają wielkie widowiska.

Ł.Ch: Już niedługo odbędzie się losowanie par półfinałowych. Kogo upatrywałbyś dla swojej drużyny?

P.M: W półfinale chciałbym zobaczyć mecz Real vs Monaco z racji tego, że w tym klubie występuje jedyny Polak na tym etapie rywalizacji. Kamil Glik to nie tylko filar naszej reprezentacji, ale i drużyny z Francji.

Ł.Ch: Jak wiemy, Real Madryt wygrał te rozgrywki w ubiegłym sezonie. Sądzisz, że są w stanie obronić tytuł?

P.M: Myślę, że tak. Pokazali w tym sezonie wielka siłę. Jednak żeby to osiągnąć, muszą być jednym kolektywem, drużyną nie tylko na boisku, ale i poza nim. Na tym etapie nie ma już słabszych drużyn, będą trudne momenty i zespół musi w nich być jedną ekipą. Jak wszystko pójdzie po myśli trenera i moją drużynę ominą kontuzje, to sądzę, że są w stanie zdobyć dwunasty tytuł.

...

autor: Łukasz Chołuj